22.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Afrim Tejeci: Bizneset në Prizren presin funksionalizimin e ‘Parkut të Biznesit’

Kryetari i Odës së Prizrenit, Afrim Tejeci, thekson se bizneset janë në pritje të funksionalizimit të “Parkut të Biznesit” në këtë qytet.

“Me anë të parcelizimit, kjo zonë do të vihet në shërbim të bizneseve dhe këta të fundit do ta gëzojnë këtë hapësirë për zhvillim ekonomik lokal,” deklaroi Tejeci.

Sipas tij, me funksionalizimin e kësaj zone do të rritet edhe numri i të punësuarve.

“Funksionalizimi i ‘Parkut të Biznesit’ do të jetë potencial për krijimin e vendeve të reja të punës,” theksoi ai.

Komuna e Prizrenit të enjten mbajti një takim publik me bizneset në kuadër të hartimit të planit të hollësishëm rregullues “Parku i Biznesit”. Në takimin e organizuar nga Drejtoria e Urbanizmit dhe Planifikimit Hapësinor, ishte i pranishëm edhe kryetari i Komunës, Shaqir Totaj, i cili theksoi se po ndërmerren hapat e duhur për funksionalizimin e kësaj zone ekonomike.

Plani do të jetë në shqyrtim publik deri nesër, më 12 korrik 2024, në orën 16:00. Gjatë kësaj periudhe, të gjitha bizneset dhe qytetarët kanë mundësi të paraqesin kërkesat, propozimet dhe sugjerimet për mundësinë e riparcelimit të zonës./PrizenPress.com/

 

Marketing

Kompania “G&M Stone”, lidere në përpunimin dhe prodhimin e gurëve në Kosovë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

70 aksidente dhe mbi 2300 gjoba trafiku për 24 orë

Policia e Kosovës ka njoftuar përmes raportit 24-orësh që janë shqiptuar 2340 tiketa për kundërvajtje. Ndërsa, janë regjistruar 70 aksidente trafiku, 45 prej tyre janë...

Blushi tek “Hëna e Shqipërisë” zbulon komplotin e madh ndaj vendit. Ja të pasurit shqiptar që duan izolimin e Shqipërisë

Shkrimtari Ben Blushi në një prej librave të tij, i titulluar “Hëna e Shqipërisë”, një botim i shtëpisë botuese prestigjioze në vend UET-Press, paraqet...

Lajmet e Fundit