27.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Breshri zbardh Opojën dhe rajonin e Prizrenit

Një mot i ligë me shi dhe breshër ka përfshirë sot në orët e pasdites rajonin e Ferizaj, Prizrenit dhe Opojës.

Nga fotografitë dhe videot e postuara në rrjetet sociale shihet se breshëri ka zbardhur tokën në rajonin e Ferizajt, Prizrenit dhe Opojës, transmeton telegrafi.

Në të njëjtën kohë reshjet e shumta të shiut tashmë kanë shkaktuar ‘lumenj’ nëpër rrugët e qytetit në Prizren.

Edhe në fshatrat e Dragashit reshjet e shiut kanë shkaktuar prurje të mëdha të ujit që rrezikon të depërtojë nëpër shtëpi. /Telegrafi

Marketing

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

Ofertat e “Bashkimi Reisen” për pushime të paharrueshme në Velipojë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Kurti: Me Turqinë jemi shtete aleate, shkëmbimet kalojnë 1 miliard euro

Kryeministri Albin Kurti, mori pjesë në ngjarjen e organizuar nga ambasada turke në Kosovë, me rastin e “Ditës së Demokracisë dhe Unitetit Kombëtar” të...

Argjentina fiton për herë të 16-të në histori Kupën e Amerikës

Argjentina triumfon në Copa America. Skuadra bardhekaltër vulosi suksesin rekord të 16-të në histori, në Copa América, pasi një gol në kohën shtesë nga Lautaro...

Lajmet e Fundit