25.8 C
Prizren
E shtunë, 20 Korrik, 2024

I dënuar për pastrim parash nga Zvicra/ Kapet në Morinë shtetasi kosovar, pritet ekstradimi

Një shtetas i Kosovës është kapur mëngjesin e 6 korrikut në pikën e kalimit kufitar të Morinës, ku bëhet me dije se ai është i dënuar për pastrim parash nga shteti zviceran.

A.D., 33 vjeç është shtetasi kosovar i cili është kapur ndaluar në pikën kufitare të Morinës.

Sipas informacioneve nga komunikata, 33-vjeçari rezultonte se ishte shpallur në kërkim nga shteti zviceran.

Ai ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi autoritetet zvicerane i kanë caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për pastrim parash.

Teksa është ndaluar, 33-vjeçari pritet që të ekstradohet./Albanian Post 

 

Marketing

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

”Sezai Surroi” lokacioni më i mundur për zhvillimin e Superkupës

Sezoni i ri i garave në basketbollin kosovar pritet të fillojë më shpejtë se që u mendua. Siç raportoi AsistiOnline.com garat pritet të fillojnë me...

Zhduken motër e vëlla në Prizren

Një grua në Prizren, ka raportuar në polici se vajza dhe djali i saj janë larguar nga shtëpia dhe nuk janë kthyer më. Rasti është...

Lajmet e Fundit