34.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Korrik, 2024

IML-ja përfshihet sërish nga zjarri

Objekti i Institutit të Mjekësisë Ligjore (IML) sërish është përfshirë nga zjarri.

Tëvë1 mëson se brenda objektit janë djegur disa dollapë, derisa ende nuk dihet shkaktari.

Zëvendëskomandanti i Brigadës së Zjarrfikësve në Prishtinë, Malë Gashi, për Tëvë1 ka thënë se zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes rreth orës 02:00 të natës.

Gashi bëri të ditur se zjarri kishte përfshirë disa gjëra, për të cilat nuk ka informacion se për çfarë janë përdorur.

“Informata për zjarr në IML/ QKUK, eshte marr ne ora: 02:12 Pasi kemi marre lajmin nga PK se ne vendin e lartcekur kemi një zjarre ne Institutin e Mjekësisë Ligjore, në kemi dalë në vendin e ngjarjes. Zjarri kishte përfshire disa gjëra te cilat nuk di se perse përdoreshin, por në parim dukeshin si mbeturina”, tha ai, duke shtuar se zjarri ishte minimal, sepse stafi i IMË-së ka reaguar me kohë me aparate për fikje të zjarreve.

Gjatë muajve të fundit, objekti i IML-së është përshirë nga zjarri disa herë që për pasojë kanë mbetur të dëmtuara disa zyre./teve1.info/

Marketing

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

Ofertat e “Bashkimi Reisen” për pushime të paharrueshme në Velipojë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Dy lojtarët e Chelseat që mund të përfshihen në marrëveshje për transferimin e Osimhen

Ka sugjerime se Chelsea mund të ofrojë Romelu Lukakun dhe Cesare Casadein si pjesë e një marrëveshje për të zbritur çmimin e sulmuesit të...

Plagoset një burrë në Suharekë, arrestohet i dyshuari

Sot rreth orës 12:00, Stacioni Policor në Suharekë ka pranuar informacion se në fshatin Popolan, komuna e Suharekës, dyshohet se një person ka pësuar...

Lajmet e Fundit