34.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Murat Yakin për Shaqirin: Jeton për momente të tilla

Dinamika e Euro 2024 nuk lë shumë kohë për t`u menduar, pasi fokusi tani do të zhvendoset pothuajse menjëherë në ndeshjen tjetër, atë me Gjermaninë.

 

Megjithatë, Zvicra duhet të nxjerrë mësimet e momentit nga ballafaqimi me Skocinë. Trajneri i zviceranëve, Murat Yakin ka komentuar barazimin 1-1 të arritur në ndeshjen e dytë, sigurisht duke u ndalur dhe te goli i shënuar nga Xherdan Shaqiri.

“Shaqiri sonte dëshmoi se jeton dhe merr frymë për momente të tilla. Ishte një goditje e pabesueshme, ishte e vetmja gjë që mund të bënte në atë situatë”.”

“Skocia donte të rikthehej”, thotë Yakin. “Ata ishin poshtë, krenaria e tyre ishte lënduar. Unë fola më parë me ekipin se do të prisnim presion, se ata do të mbyllnin hapësirat. Ne mund ta kishim fituar ndeshjen, por ata gjithashtu krijuan mundësi”.

Yakin për diferencën mes Hungarisë dhe Skocisë: “Nëse i krahasojmë dy skuadrat, po Skocia na shkaktoi më shumë probleme sidomos në pjesën e parë. Do të jetë një lojë e vështirë mes Skocisë dhe Hungarisë. Kemi luajtur dy ndeshje, ne kemi katër pikë, do të shohim se çfarë do të ndodhë kundër Gjermanisë”.

 

Marketing

Ofertat e “Bashkimi Reisen” për pushime të paharrueshme në Velipojë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike për në Ulqin

 

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

 

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

Shkeljet në trafik/ Mbi 2100 gjoba për një javë në rajonin e Prizrenit

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren, Njësia Rajonale e Komunikacionit Rrugor dhe stacionet policore përkatëse kanë zbatuar me rigorozitet planin operativ "Siguria në trafikun...

Informim për bizneset mbi Zonën Ekonomike në Prizren

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj mori pjesë sot në takimin publik për informimin e bizneseve rreth Zonës Ekonomike, organizuar nga Drejtoria e Urbanizmit dhe...

Lajmet e Fundit