28.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Shkeljet në trafik/ Mbi 2100 gjoba për një javë në rajonin e Prizrenit

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren, Njësia Rajonale e Komunikacionit Rrugor dhe stacionet policore përkatëse kanë zbatuar me rigorozitet planin operativ “Siguria në trafikun rrugor” gjatë periudhës 1-7 korrik 2024, duke mbuluar katër komuna në rajonin e Prizrenit.

Gjatë kësaj periudhe janë shqiptuar 2107 gjoba për shkelësit e rregullave të trafikut.

Gjithashtu, në kuadër të këtij plani janë ndërmarrë masat e mëposhtme:

Hetimi i 17 aksidenteve me të lënduar.

Hetimi i 21 aksidenteve me dëme materiale.

Ndalesa për drejtimin e mjeteve për 5 shoferë.

Njësitet policore të Drejtorisë Rajonale të Policisë në Prizren kanë rritur praninë në terren duke ngritur pika të shumta kontrolli të automjeteve. Qëllimi kryesor është parandalimi i aksidenteve, me fokus të veçantë në aksidentet me pasoja fatale.

Në vazhdën e këtyre aktiviteteve, Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren shpreh angazhimin e saj për të garantuar sigurinë në trafikun rrugor dhe për të ndërgjegjësuar drejtuesit e automjeteve mbi rëndësinë e respektimit të rregullave të qarkullimit./PP/

 

Marketing

Kompania “G&M Stone”, lidere në përpunimin dhe prodhimin e gurëve në Kosovë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

 

Më Shumë

Katër fshatra pa ujë në Prizren

Kompania e Ujësjellësit "Hidroregjioni Jugor" sh.a. – Prizren njofton se për shkak të ndërprerjes së energjisë elektrike nga ana e KEDS-it, në Stacionin e...

Plagoset një burrë në Suharekë, arrestohet i dyshuari

Sot rreth orës 12:00, Stacioni Policor në Suharekë ka pranuar informacion se në fshatin Popolan, komuna e Suharekës, dyshohet se një person ka pësuar...

Lajmet e Fundit