31.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Prizren: Përfundon ndërtimi i fushës së futbollit në Shkollën e Mjekësisë ‘Luciano Motroni’

Komuna e Prizrenit ka njoftuar se ka përfunduar ndërtimi i fushës së futbollit në Shkollën e Mesme të Lartë të Mjekësisë “Luciano Motroni” në Prizren.

Poa ashtu, ka bërë me dije se po planifikohet edhe ndërtimi i fushave të volejbollit dhe basketbollit, të cilat do të furnizohen me pajisjet e nevojshme sportive, investime këto që krijojnë mundësi të reja për të rinjtë që angazhohen në aktivitete të shëndetshme, përcjell PrizrenPress.

“Ka përfunduar ndërtimi i fushës së futbollit në SHMLM “Luciano Motroni” në Prizren, derisa planifikohet edhe ndërtimi i fushave të volejbollit dhe basketbollit, të cilat do të furnizohen me pajisjet e nevojshme sportive, investime këto që krijojnë mundësi të reja për të rinjtë që angazhohen në aktivitete të shëndetshme”, thuhet në njoftimin e kësaj komune.

Në njoftim të komunës thuhet se Drejtoria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit po vazhdon me sukses realizimin e projekteve për rregullimin e infrastrukturës sportive në gjithë Komunën e Prizrenit./PrizrenPress.com

Marketing

Kompania “G&M Stone”, lidere në përpunimin dhe prodhimin e gurëve në Kosovë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Radhë të gjata të kamionëve në hyrje të Kosovës në Vërmicë

Vendimi i qeverisë së Kosovës për të ndaluar qarkullimin e automjeteve të rënda në orët e pikut të temperaturave të larta, për të ruajtur...

Kurti për Betejën në Rahovec: Krimet e Serbisë s’do të mund të zhduken e harrohen

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, e ka kujtuar Betejën e Korrikut të vitit 1998, për të cilën tha se filloi më 17 korrik brenda...

Lajmet e Fundit