19.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Haxhilerët nga Prizreni e Suhareka kthehen nga haxhi me përjetime të papërshkrueshme

Sot, në orët e paradites, në Aeroportin “Adem Jashari” në Prishtinë, ka ateruar aeroplani me grupin e dytë të haxhilerëve të Kosovës, që këtë vit kryen haxhin në vendet e shenjta. Në këtë grup qenë haxhilerët nga Prizreni dhe Suhareka.

Mirëseardhje atyre u dëshiruan familjarë të shumtë, të cilët u uruan haxh të pranuar.

“Haxhilerët u shprehën tejet të kënaqur me organizimin dhe me procedurat e tjera. Ata thanë se përjetimet e haxhit janë të tilla, sa që nuk mund të përshkruhen dot me fjalë. Zoti na e pranoftë, e ua mundësoftë të gjithë myslimanëve ta kryejnë haxhin. Me të vërtetë janë përjetime që nuk shprehen dot me fjalë, ishin fjalët e haxhilerëve”, njofton Bashkësia Islame e Kosovës.

Marketing

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

Ofertat e “Bashkimi Reisen” për pushime të paharrueshme në Velipojë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Sa banorë i ka Komuna e Prizrenit, ASK tregon numrin

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar sot rezultatet e regjistrimit të popullsië, ekonomive familjare dhe banesave. Sipas të dhënave preliminare, Kosova ka 1...

Moti sot , temperaturat deri në 37 gradë Celsius

Moti sot parashihet të jetë me diell dhe vranësira të shpërndara, të cilat më prezente do të jenë në orët e mesditës. Temperaturat minimale parashihen...

Lajmet e Fundit