34.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Paralajmërohet stuhi pasditën e sotme

Besim Aliu nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka folur rreth parashikimit të motit për këtë javë.

Tash e disa ditë në shumë qytete të Kosovës ka pasur shira të rrëmbyeshme, Aliu tregon se edhe gjatë ditës së sotme do të ketë destabilizim të motit.

“Sot do të jetë një nga ditët më të paqëndrueshme në gjithë rajonin, por edhe në Kosovë si pasojë e aktivitetit ciklonik dhe zhvendosjes së këtyre masave të nxehta ajrore, pasdite do të ketë destabilizim të motit, shumë rajone do të përfshihen nga rebeshje shiu, por që do të jenë të intensitetit të lartë, pjesa jugore, jugliundore dhe verilindore me reshje të intensitetit të lartë, shira të rrëmbyeshme dhe erëra të forta,” ka thënë Aliu për Dukagjini.

Temperaturat minimale, sipas Aliut, do të jenë nga 14-15 deri 16 gradë, ndërsa maksimalet 30 deri 31 gradë.

Aliu bëri apel që gjatë ditës së sotme duhet të kemi kujdes që të mos ketë komunikacion deri sa të kalojë kjo stuhi që pritet të ndodhë pasditmen e sotme.

Po ashtu, Aliu bëri të ditur se gjatë vikendit do të jetë mot më stabil me temperatura 30-31 deri në 32 gradë.

Marketing

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

Ofertat e “Bashkimi Reisen” për pushime të paharrueshme në Velipojë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

Më Shumë

13 fshatra të Prizrenit, pa ujë

Kompania e Ujësjellësit "Hidroregjioni Jugor" në Prizren ka njoftuar se për shkak të ndërprerjes së energjisë elektrike nga KEDS, pa paralajmërim, sot prej orës...

Nesër fillon Beerfest Kosova – 12 deri me 15 korrik

Ketë të premte (nesër) me datë 12 korrik fillon Beerfest Kosova dhe do të zgjas deri me 15 korrik. Gjatë 4 netëve sa zgjatë...

Lajmet e Fundit