17.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

LDK në Prizren: Qeverisja e Shaqir Totaj e zhytur në luks dhe keqpërdorim të parasë publike

Lidhja Demokratike e Kosovës në Prizren ka deklaruar se pushteti i Shaqir Totaj është zhytur në luks dhe keqpërdorim të parasë publike, duke i shërbyer individëve dhe jo qytetarëve.

“Ata kanë filluar të shmangen edhe nga përgjegjësitë që kanë në Kuvendin e Prizrenit”,thuhet në reagimin e LDK-së.

Sipas këtij subjekti politik, Shaqir Totaj dhe drejtorët e tij, sot, iu shmangën përballjes me kuvendarët e opozitës.

“Rehatia që Shaqir Totaj dhe grupi i tij i vogël i kanë krijuar vetes ka filluar t’i bëjë arrogantë përballë qytetarëve dhe kuvendarëve të opozitës në Prizren”.

“Lidhja Demokratike e Kosovës në Prizren nuk bëhet asnjëherë pjesë e arrogancës, prandaj kuvendarët e LDK-së nuk qëndruan në seancë për t’i krijuar komoditet Shaqir Totaj dhe grupit të tij të vogël me të cilin qeveris.”

“LDK në Prizren do të jetë zëri i qytetarëve dhe gjithmonë krah tyre. Nepotizmin, keqpërdorimin e parasë publike, arrogancën dhe keqqeverisjen e këtij pushteti, LDK në Prizren e ka pasqyruar me kohë para qytetarëve”.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

Më Shumë

Deponohen para të falsifikuara në Prizren

Një burrë ka njoftuar se nga klientë të ndryshëm në Prizrën janë deponuar një shumë të hollash të cilat dyshohet të jenë të falsifikuara. Në...

Nesër bëhet inaugurimi i shërbimit të Kardiologjisë në Spitalin e Prizrenit

Nesër  në Spitalin e Përgjithshëm “Prim. Dr. Daut Mustafa” në Prizren, do të bëhet inaugurimi i shërbimit të Kardiologjisë Intervente - Laboratori i Kateterizimit,...

Lajmet e Fundit