22.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Policia e Prizrenit zbaton 50 urdhëresa gjykatash për vepra penale

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren ka zbatuar 50 urdhëresa gjyqësore për vepra të ndryshme penale gjatë periudhës nga 24 qershori deri më 28 qershor 2024, sipas planit të saj operativ për realizimin e urdhëresave të Gjykatave Themelore.

Policia rajonale njofton se do të vazhdojë edhe në ditët e ardhshme me ekzekutimin e urdhëresave ndaj personave që ende nuk i janë përgjigjur thirrjes së gjykatës, përcjell PrizrenPress.

Me këtë rast, Policia e Prizrenit falënderon qytetarët për bashkëpunimin e tyre dhe bën thirrje që të vazhdojnë të informojnë për personat që janë të kërkuar nga organet e rendit, të njoftojnë menjëherë policinë, stacionin më të afërt, apo përmes aplikacionit digjital “Lajmëro Policinë” ose përmes numrit të telefonit 192 dhe 029 244 355./PrizrenPress.com

Marketing

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Moti sot: Me diell, temperaturat deri në 33 gradë Celsius

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës, ka njoftuar se edhe e marta do të jetë goxha ditë e nxehtë. Sipas IHMK-së, moti do të jetë me diell...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e Kampionëve përballë Santa Coloma

Ballkani ka fituar 2-1 me Santa Coloma në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Lajmet e Fundit