25.8 C
Prizren
E shtunë, 20 Korrik, 2024

Prokuroria Themelore në Prizren ngrit 12 aktakuza për vepra të ndryshme penale

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur dymbëdhjetë (12) aktakuza kundër dymbëdhjetë (12) personave brenda 24 orëve të fundit. Aktakuzat janë ngritur për një sërë veprash penale, si më poshtë:

  1. Tri (3) aktakuza kundër tre (3) personave për veprën penale “Posedimi i paautorizuar i narkotikëve, substancave psikotrope apo analoge”.
  2. Dy (2) aktakuza kundër dy (2) personave për veprën penale “Dhuna në familje”.
  3. Një (1) aktakuzë kundër një (1) personi për veprën penale “Lëndimi i lehtë trupor”.
  4. Një (1) aktakuzë kundër një (1) personi për veprën penale “Vjedhja e shërbimeve”.
  5. Një (1) aktakuzë kundër një (1) personi për veprën penale “Mashtrimi”.
  6. Një (1) aktakuzë kundër një (1) personi për veprën penale “Kanosja”.
  7. Një (1) aktakuzë kundër një (1) personi për veprën penale “Mospërfillja e gjykatës”.
  8. Një (1) aktakuzë kundër një (1) personi për veprën penale “Asgjësimi, dëmtimi ose heqja e pajisjeve mbrojtëse dhe rrezikimi i sigurisë në vendin e punës”.
  9. Një (1) aktakuzë kundër një (1) personi për veprën penale “Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”.

Këto aktakuza vijnë si rezultat i përpjekjeve të vazhdueshme të Prokurorisë për të luftuar kriminalitetin dhe për të siguruar drejtësi në komunitetin e Prizrenit.

 

Marketing

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

Ofertat e “Bashkimi Reisen” për pushime të paharrueshme në Velipojë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

Demolohet dhe mbushet me bërllok parku i Korishës së Prizrenit i cili u përurua vetëm tri javë më parë

Më 28 qershor, Komuna e Prizrenit, e kishte përuruar një park me plot ulëse dhe lodra nën bjeshkët që rrethojnë Korishën. Por, ajo që ka...

Kryetari Totaj fillon dëgjimet publike për buxhetin 2025

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka nisur seriën e dëgjimeve publike për hartimin e buxhetit të vitit 2025 me një vizitë në fshatin Reqan...

Lajmet e Fundit