22.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Oborret e shkollave në Prizren, parkingje për mërgimtarët

Komuna e Prizrenit ka hapur oborrin e gjimnazit “Gjon Buzuku” dhe të shkollës “Lidhja e Prizrenit” për parkimin e automjeteve të mërgimtarëve.

Drejtori i Shërbimeve Publike në Prizren, Çelë Lamaj, ka kërkuar nga qytetarët që të kenë mirëkuptim edhe në shfrytëzimin e parkingjeve të tjera.

“Për bashkatdhetarët janë vënë në dispozicion dy parkingje pa pagesë brenda qytetit, në gjimnazin “Gjon Buzuku” dhe SHFMU “Lidhja e Prizrenit”, tha Lamaj.

Ai kërkon mirëkuptim nga qytetarët e Prizrenit, të cilët e shfrytëzojnë më shumë se një ditë parkingun prapa Shtëpisë së Bardhë dhe parkingun përgjatë rrugës “Nuredin Shala”, që t’i tërheqin automjetet vullnetarisht në mënyrë që t’u mundësohet mërgimtarëve që gjatë sezonit të verës t’i shfrytëzojnë parkingjet në këto lokacione deri më 30 gusht 2024.

Komuna e Prizrenit është duke i bërë të gjitha përgatitjet për pritjen e mërgimtarëve gjatë pushimeve verore,shkruan albinfo.ch.

 

Marketing

Kompania “G&M Stone”, lidere në përpunimin dhe prodhimin e gurëve në Kosovë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

Shkeljet në trafik/ Mbi 2100 gjoba për një javë në rajonin e Prizrenit

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren, Njësia Rajonale e Komunikacionit Rrugor dhe stacionet policore përkatëse kanë zbatuar me rigorozitet planin operativ "Siguria në trafikun...

Aksident trafiku në Gjinoc të Suharekës, lëndohet një person

Një aksident trafiku ka ndodhur ditën e  diel në Gjinoc të Suharekës. Si pasojë e këtij aksidenti një person ka pësuar lëndime të lehta. Rastin për...

Lajmet e Fundit